Vrijwilligers in het zonnetje

vrijwilligersmiddag 2014 vrijwilligersmiddag 2014
vrijwilligersmiddag 2014-2 vrijwilligersmiddag 2014-2
vrijwilligersmiddag  2014-3 vrijwilligersmiddag 2014-3

maandag 15 december 2014

Zaterdag 13 december hielden we onze jaarlijkse vrijwilligersmiddag. Een informele bijeenkomst, waarin we onze vrijwilligers graag in het zonnetje zetten. Zij zijn immers onmisbaar, als chauffeur, gastouder, individueel maatje of begeleider op onze woonprojecten en dagbesteding en op de clubs en cursussen van onze cliënten.

Tientallen vrijwilligers kwamen zaterdag naar ons Bestuursbureau in Beverwijk. Ook de vrijwilligers van de Stichting Thuiszorg Gehandicapten Zuid- en Midden-Kennemerland (STG) waren uitgenodigd. Na de ontvangst met koffie en thee werd teruggeblikt op het afgelopen jaar en de ontwikkelingen in het vrijwilligersbeleid. Zo kreeg in 2014 de training en scholing van onze vrijwilligers verder vorm in onze samenwerking met de Vrijwilligersacademie Haarlem e.o.
Onze directeur Jan Kroft begon zijn toespraak tot de aanwezigen met een toepasselijke spreuk van Loesje: 'Als elke vrijwilliger een ster kreeg, dan werd het nooit meer donker'. Hij benadrukte hiermee ook het toenemend belang van vrijwilligers in de vanaf volgend jaar ingrijpend veranderende zorg, als gevolg van de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Om de kwaliteit van wonen, werken en leven van onze cliënten in stand te kunnen houden, kunnen we niet meer zonder vrijwilligers, aldus Kroft.
Na het korte officiële gedeelte zochten de vrijwilligers elkaar op. Onder het genot van een drankje en een hapje werden er contacten gelegd en ervaringen uitgewisseld. Iedereen ging met een fraaie kerstattentie naar huis.
Vrijwilligers: bedankt, ook namens onze cliënten!